Kariyer Planlama Hizmetleri

Yetişkin bir birey olma aşamasında verilen en önemli kararlardan biri, kariyer seçimidir. Gelişimsel özellikler göz önünde bulundurulduğunda gençlerin baş etmesi gereken bir çok dönemsel olay varken bir de gelecekte yapacakları mesleği seçmek ve bunun için adımlar atmak durumu karmaşık ve stres yaratan bir hale getirebilmektedir. Bu durumda öğrencilerin doğru bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi oldukça önemlidir. Çünkü yanlış kariyer yönlendirmesi; zaman, maddi kaynak ve çaba kaybına sebep olabildiği gibi gençlerin motivasyonunu kırıp daha yolun başında hayal kırıklığı yaşamalarına sebep olabilmektedir.

Kariyer seçimi sürecinde aile, gençlerin tercihlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu süreçte ebeveynler direkt olarak kendi fikirlerini empoze etmeye çalışmak yerine daha yönlendirici ve destekleyici bir rol oynamalıdırlar. Bunun sebebi ise, ailenin meslekler hakkındaki bakış açısı ve tutumları gençlerin tercihlerini direkt olarak etkileyebilmektedir. Bu yüzden tüm mesleklerle ilgili ön yargılı tutumları bir kenara bırakıp her alanla ilgili artılarının ve eksilerinin tartışıldığı değerlendirmeler yaparak onları kendi tercihlerini yapabilmeleri konusunda cesaretlendirmeliler.

Kariyer planlama aşamasında gençlerin öncelikle kendi becerilerini ve yetkinliklerini belirlemesi önemlidir. Keşif döneminde, kendilerini gelecekte hangi işi yaparken hayal ettikleri ve bir ideal, kariyer tasarımı oluşturmaları faydalı olabilir. Daha sonra ilgi duydukları mesleğe kavuşmak için hangi adımları atmak ve ne tür becerilere sahip olmalarıyla ilgili değerlendirmeyi kolaylıkla yapabilirler. Bu aşamada, meslekte çalışan kişilerle iletişime geçip bu alanda gözlem ve stajlar yapmak mesleğin olumlu ya da olumsuz tarafları hakkında bilgi alabilecekleri bir fırsat olacaktır.

Keşif döneminde, mesleki seçim yaparken bazı zorluklar yaşanabilir. Bunlardan ilki, bireyin hayalini kurduğu meslek için gerekli olan becerilerle kendi potansiyeli arasında eksiklikler olmasıdır. İkinci bir zorluk ise, ailenin ondan beklentileriyle kendi idealleri arasındaki çatışmalardır. Bu süreçte, ideallerden vazgeçmek yerine hedefe ulaşılması için yapılması gerekenleri belirlemek ve kendi potansiyelleri doğrultusunda hedefi şekillendirmekte fayda vardır. Öğrenciler, güçlü yönlerini farkına vararak diğer alanları desteklemek için kendilerine yol çizebilirler.. Diğer bir taraftan da ailenin beklentilerinin sebeplerini anlamaya çalışmak ve kendi istekleriyle bu beklentileri nasıl orta bir noktada buluşturulabileceğiyle ilgili paylaşımlarda bulunmak daha yumuşak bir geçiş sağlayacaktır.

Hedef ve bu süreçte yapılacaklar belirlendikten sonra, mesleki eğitimin verildiği kurumları araştırma sürecine girilir. Öncelikli olarak istenilen kurumlara kabul edilmek için gerekli olan şartların listesi yapılabilir. Daha sonra bir çalışma programı oluşturularak çalışmalara başlanabilir.

Hazırlık sürecinde, sadece akademik başarı odaklı gitmek yeterli olmamaktadır. Günümüzde, önde gelen birçok üniversite öğrenci kabulü yaparken, öğrencilerin ders dışı katıldıkları aktivitelere, hobilerine, ilgi alanlarına ve gönüllü çalışmalarına da bakarak değerlendirme yapmaktadırlar. Özellikle yurt dışındaki üniversiteler sosyal gelişime büyük önem vermektedir. Akademik çalışmaların ön planda olduğu hazırlık evresinde öğrenciler için sosyal yaşantıya ve bireysel ilgi alanlarına zaman ayırmak imkansız gibi görünse de doğru bir zaman planlamasıyla birden fazla aktivite birlikte yapılabilmektedir. Böylelikle gençler hem yoğun akademik yaşantının içinde tükenmişlik sendromu yaşamaktan kurtulacaklardır hem de hayallerindeki meslekle ilgili hobiler edinerek bu alanı tanımak için de büyük bir fırsat yakalayacaklar.

Kariyer planlama sürecinde yurt dışında eğitimin önemli bir rolü vardır. Öncelikli olarak, öğrencilerin seçimlerini meslekle ilgili eğitim alanında uzmanlaşmış ülke ve üniversiteleri göz önünde bulundurarak yapması önemlidir. Yurtdışında eğitimin en önemli faydalarından biri yabancı dilin iyi bir seviyeye taşınmasıdır. Böylelikle çalışma hayatına başlarken, uluslararası firmalarda iş bulma olasılığı da artış gösterecektir. İkinci olarak, yurtdışında eğitim yeni kültürler keşfetmeye ve kültürlerarası iletişim becerilerinin güçlenmesine fayda sağlayacaktır. Diğer bir faydasının ise bireysel yaşam deneyimi olduğu söylenebilir. Tamamen aileden bağımsızlaşıp tek başına yabancı bir ülkede hem eğitimin hem de yaşamanın aynı anda tecrübe edilmesi bireyin gelecek yaşantısında daha öz güvenli ve girişimci olmasına destek olacaktır.

network

Gençlerin eğitim süreçleri boyunca gelecekteki meslekleriyle ilgili stajlar yapması oldukça önemlidir. Bu stajlar gözlem veya uygulama şeklinde gerçekleşebilmektedir. Çeşitli kurumlar tarafından, lise döneminden itibaren her yaş grubuna çeşitli staj olanakları tanınmaktadır. Hatta birçok danışmanlık firması aracılığıyla yurt dışındaki şirketlerde henüz öğrenciyken bu fırsatı elde etmek mümkündür. Mezuniyet sonrası yapılan başvurularda bu deneyimler büyük önem taşımaktadır. Öğrencilere bireysel katkısı ise, mesleki anlamdaki yeterliliklerini bir kez daha gözden geçirmek, ilgi alanları doğrultusunda kendilerini mesleğin farklı bir koluna yönlendirebilmek ve disiplinler arası çalışmalar yapmak içinde fikir elde etmektir. Diğer bir taraftan da bu deneyimler sayesinde kendilerine sosyal ağ oluşturabilirler. Günümüzdeki işe alım süreçlerini değerlendirdiğimizde sosyal çevreninde yadsınamaz bir yere sahip olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu yüzden, öğrencilik yıllarından itibaren hedeflenen meslek grubuyla ilgili kişi ve kurumlarla iletişime geçmek, etkinliklere katılmak ve projeler içerisinde yer almak faydalı olabilir.

Sonuç olarak, kariyer planlaması yaparken öncelikle, bireysel farkındalığı sağlamak oldukça önemlidir. Eğitim hayatı tamamlanıp iş arama süreci başladığında doğru kariyer planlaması yapan gençlerin istedikleri mesleğe doğrudan ve daha kolay bir şekilde ulaşabildikleri görülmektedir. Meslek seçiminde yapılacak kariyerin popüler ya da saygın olması gibi unsurları göz önünde bulundurmak yerine her ne iş yapıyor olursanız olun o işte en iyisi ve en yaratıcısı olabilmeyi hedef almak daha motive edici olacaktır ve yaptığınız işi severek yapıp alanınızı diğer gençlere tanıtmak ve onları bu alanda çalışmaları konusunda teşvik etmek ileriki süreçlerde mesleki anlamda daha çok tatmin olmanızı sağlamakla birlikte başarılı bir kariyer sahibi olduğunuzun da en büyük kanıtı olacaktır.

Psikolojik Danışman

Petek Halman

FMV Özel Erenköy Işık Okulları

Çalış & Öğren

Eğitim alırken, neden çalışarak eğitim masraflarınızı karşılamayasınız? Belki başta böyle bir programa giderken para harcıyorsunuz ama çalışmaya başladıktan sonra harcadığınız parayı çıkartabiliyorsunuz. Üstelik iş deneyimi de edinmiş oluyorsunuz. ALES Yurtdışı eğitim danışmanları size yurtdşında eğitim ile ilgili birçok fırsat sunabiliyor. Fazla vakit kaybetmeden yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ulaşın!

Aranan Şartlar;

 • Orta düzeyde İngilizce bilmek
 • 18 – 30 yaşları arasında olmak
 • Eğitim ücretleri dışında, yaşam giderlerini çalışarak sağlamayı istemek

Ülkeler: İngiltere; Kanada, Avustralya, İrlanda, Güney Afrika

Süre: Work & Study programları süreleri 6 ay ve daha uzun süreleri kapsar.

Tarih: Bazı programlar her zaman başlayabilir.

İş Yerleri:

 • – Mağazalar
 • – Kafeler
 • – Restoranlar
 • – Oteller
 • – Tatil Köyleri
 • – Kayak Merkezleri
 • – Spor Merkezleri
 • – Temizlik İşleri
 • – Meyve Toplama

Çalışma: Bazı ülke ve programlarda haftada 20 saat, bazılarında 40 saat çalışırsınız. Örneğin Kanada’da haftada 30 saat eğitim aldıysanız haftada 30 saat çalışma izniniz olur. Asgari ücretler;

 • – İngiltere 5.00 £
 • – Kanada 9.40 Kanada Doları
 • – Avustralya 9.00 AUD
 • – İrlanda 8.00 €

Konaklama: Ülkelere ve size sunulan Work & Learn programına göre değişebilir, ülkeler kısmında detayları bulabilirsiniz.

Başvuru: Başvuru işlemlerine yılın her zamanı başlamak istediğiniz tarihten 2 ay önce yapmalısınız.

Çalış & Öğren Avustralya

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Avustralya’da vize tipinize göre çalışma programı ayarlayabilirsiniz. Bunlardan en yaygın olanı bir öğrenci vizesi sahibiyseniz part-time çalışabilme olanağıdır. Bir diğeri ise Work & Holiday Visa (462) vizesi ile herhangi bir işte çalışma imkanıdır. Bu imkan dilediğiniz işte çalışma, veya eğitim alma imkanı sağlar ve Türkiye için yıllık 100 kişilik kontenjan vardır.

Avustralya’da Part-Time Çalışma;

İngilizce dil eğitimini alırken part time haftada 20 saate kadar, taillerde 40 saate kadar çalışabilirsiniz. Biz size Sydney’de SWAP (Student Work Assistance Program) programı ile iş bulmanıza yardımcı oluyor, iş mülakatlarınıza hazırlıyoruz. Öğrenci vizesi sahibi olan herkes bu imkandan yararlanabilir. İşleri Sydney okulumuzda okurken ayarlayabiliyoruz, İngilizce seviyesi için minimum bir seviye olmmasına rağmen işverenler orta seviyede olmanızı tercih ediyorlar. Haftada minimum 320$ kadar veya daha fazla kazanma imkanınız bulunur.

Örneğin 24 Haftalık bir dil okulunun eğitim maliyeti 6500$ kadardır. Siz çalışarak minimum 7680$ kazanabilirsiniz.

Avustralya’da Full-Time Çalışma;

Eğitim ile veya eğitim almadan direk Avustralya’da tam zamanlı çalışma imkanıdır. Work & Holiday vizesi alarak bu imkandan yararlanabilirsiniz. Önce bu vize tipine Avustralya Vize Başvuru merkezine yapmak ve bu vizeyi almak gerekmektedir. Vizenizi aldıktan sonra ALES sizin çalışma ve tatil planlarınızı yapacaktır. Bu vize tipi ile Avustralya’da 12 aya kadar çalışma imkanınız olacak, isterseniz 4 aya kadar da eğitim alabilirsiniz. Bu arada bir iş yerinde en fazla 6 ay çalışabilirsiniz. Bu tip çalışma yöntemi ile saatlik ortalama 20$’dan fazla kazanmayı bekleyebilirsiniz. Bu tip çalışma yönteminde Sydney dışında daha çok iş imkanı bulmaktayız. İngilizce seviyenizin IELTS sınavından 4.5 puan düzeyinde olması gerekmektedir.

İngilizce seviyeniz IELTS sınavına göre minimum 4.5 ise bu çalışma imkanından yararlanmak için başvuru yapabilirsiniz. Ancak işverenler İngilizce seviyenizi 5.5 puan isterler. Bu seviyeye gelmeniz için 20 hafta dil kursuna gitmeniz gerektiğini düşünürsek aşağıdaki maliyet tablosu ortaya çıkacak;

o    20 Hafta Eğitim ve İşe Yerleştirme Maliyeti = 7400$

o    30 Hafta Çalışma karşılığında Kazanç = 18.000$

o    Aile yanında tek kişilik odada konaklamanın aylık maliyeti 1000$ kadardır.

Ücretler Avustralya Doları cinsinde bilgi amaçlı verilmiştir. Olası değişikliklerde firmamız sorumluluk kabul etmez

Çalış & Öğren İngiltere

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

İngiltere’de otelcilik ve aşçılık üzerine mesleki eğitim programları verilir. Bu eğitimlerin çok önemli bir parçası da iş tecrübesidir. ALES size hem mesleki eğitim alabileceğiniz, hem de çalışarak üstelik para da kazanabileceğiniz eğitim programları ayarlıyor.

Level 3 Aşçılık Diploma Programı

Kariyerini aşçılık üzerine sürdürmek isteyen hazır yemek ve restoran sektöründe ilerlemek isteyen şef adayları için mükemmel bir programdır. En az lise mezunu olup ve en az bir yıl mutfak veya restoran deneyimi olan, IELTS 5.5 puanı olan herkesin katılabileceği muhteşem bir fırsat.

18 ay süren program’da 6 ay maaşlı çalışma veriliyor. Üstelik eğitim alırken de haftada 10 saate kadar çalşma izniniz oluyor.

Eğitim ücreti:

o    4900£ (6 ay boyunca çalışırken kazancınız minimum 5520£)

o    16 Eylül 2013 ve 14 Ocak 2014 için fiyatlar henüz belirlenmemiştir.

 

ILM Level 6 Yönetim Diploması (Otelcilik Sektörü için)

Bu eğitim programında otelcilik okulları mezunları ve genç profeyonellerin ilk yöneticilik deneyimlerine ve gerçek iş yaşamına hazırlanması hedefleniyor.

21 ay süren program’da 6 ay maaşlı çalışma veriliyor. Üstelik eğitim alırken de haftada 10 saate kadar çalşma izniniz oluyor.

Eğitim Modülleri;

o    • Critical thinking and research skills in management

o    • Reviewing corporate policy and strategy

o    • Becoming an effective leader

o    • Understanding how management coaching and mentoring can benefit individuals and organisations

o    • Optimising organisational capacity

o    • Developing excellence in operations

o    • Managing operations research

o    • Building commitment to corporate visions and values

o    • Team working in organisational partnerships

o    • The Hospitality Industry

o    • Customer Care

o    • Tutorials, English support and Pre-Employment package

Eğitim ücreti:

o    24 Haziran başlangıç için 4900£ (6 ay boyunca çalışırken kazancınız minimum 5520£)

o    23 Eylül başlangıç için 5400£ (6 ay boyunca çalışırken kazancınız minimum 5520£)

Çalışma ayarlanan bazı mekanlar;

Renaissance Chancery Hotel, The Ritz, Millennium Hotel Mayfair, Ramada Jarvis Hotels, Sheraton Hotels, Park Lane Hilton, The Dorchester Hotel and The Washington Mayfair Hotel.

Çalış & Öğren Kanada

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Kanada’da Toronto, Vancouver, Montreal ve Whistler şehirlerinde Çalış ve Öğren programını sunuyoruz. Tam zamanlı İngilizce eğitiminizin ardından sizi bir işe yerleştiriyoruz. Montreal’de Fransızca’da konuşulur, bu yüzden isterseniz burayı Fransızca için de tercih edebilirsiniz. Kanada’da ne kadar eğitim alıysanız o kadar çalışma izniniz oluyor. Örneğin haftada 20 saat İngilizce dil eğitimi aldıysanız, haftada 20 saat çalışma izniniz oluyor. 4 ay dil eğitimi aldıysanız 4 ay çalışma izniniz oluyor.

Haftada 400$ kadar kazanma imkanınız olabilir. Bunun için yapmanız gereken en kısa zamanda ALES yurtdışı eğitim danışmanlarına ulaşmak!

İsterseniz işinizi Türkiye’de ayrılmadan ayarlayabiliriz bunun için full paket hizmetini satın almanız gerekiyor. Kendi işinizi bulacak kadar kendinize güveniyorsanız bu hizmeti satın almak zorunda değilsiniz; elbette Kanada’da nasıl iş aramanız gerektiği iile ilgili eğitimleri alacaksınız.

Kanada’da Çalış & Öğren programını 3 farklı yöntemle alabilirsiniz;

1. Klasik Yöntem: Bu yöntemle İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Toplam süresi 6 ila 24 ay kadar sürebilir. İşe yerleştirme hizmetinde full paket alma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Örnek program seçenekleri haftada 30 ders ve çalışmaya göre;

o    12 Hafta Eğitim + 12 Hafta Çalışma = 3950$ (Geliriniz Minimum 3380$)

o    16 Hafta Eğitim + 16 Hafta Çalışma = 4950$ (Geliriniz Minimum 4500$)

o    24 Hafta Eğitim + 24 Hafta Çalışma = 6700$ (Geliriniz Minimum 6750$)

2. Sandviç Yöntemi: Bu yöntemle İngilizce eğitiminizi minimum 4 hafta aldıktan sonra çalışmaya başlayabiliyorsunuz, kalan eğitiminizi çalışmanızı tamamladıktan sonra devam edebilirsiniz. Toplam süresi 6 ila 24 ay kadar sürebilir. İşe yerleştirme hizmetinde full paket alma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Örnek program seçenekleri haftada 30 ders ve çalışmaya göre;

o    4 Hafta Eğitim + 12 Hafta Çalışma + 8 Hafta Eğitim = 3950$ (Geliriniz Minimum 3380$)

o    8 Hafta Eğitim + 16 Hafta Çalışma + 8 Hafta Eğitim = 4950$ (Geliriniz Minimum 4500$)

o    16 Hafta Eğitim + 24 Hafta Çalışma + 8 Hafta Eğitim = 6700$ (Geliriniz Minimum 6750$)

3. Bileşik Yöntem: Bu yöntemle minimum 4 hafta İngilizce dil eğitiminizi tamamladıktan sonra, haftada 20 ders dil eğitiminize devam ederken haftada 20 saat part time çalışıyorsunuz. Toplam süresi 5 ila 24 at kadar sürebilir. İşe yerleştirme hizmetimiz olmadan bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Örnek program seçenekleri haftada 20 ders ve çalışmaya göre;

o    4 Hafta Eğitim + 16 Hafta Çalış & Öğren = 5345$ (Geliriniz Minimum 3000$, haftada 20 saat üzerinden)

Ücretlere dahil olanlar;

o    Eğitim ücretleri

o    Kayıt ücreti

o    Eğitim Materyalleri

Ücretlere dahil olmayanlar;

o    Full Paket Hizmeti: 585$ (Bu hizmet işinizin tarafımızdan ayarlanmasını isterseniz verilir)

o    Konaklama: Aile yanında haftalık 200$ tek kişilik odada yemekler dahildir.

o    Konaklama ayarlama ücreti 210$

o    Sağlık sigortası

o    Havalimanı transferleri

o    Uçak biletleri

Ücretler Kanada Doları cinsinde bilgi amaçlı verilmiştir. Olası değişikliklerde firmamız sorumluluk kabul etmez.

Çalış & Öğren Türkiye

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Yaz tatilinizi Antalya’da çalışarak, verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Türkiye ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden olan Antalya her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır ve siz de otellerin eğlence bölümünde çalışarak para kazanabilirsiniz.

Aranan özellikler:

o    Konuşma düzeyinde iyi derece İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, İspanyolca veya İtalyanca bilen,

o    Güler yüzlü, farklı kültürlerle anlaşabilen, öğrenmeyi ve ilgilenmeyi seven,

o    Turizm & Otelcilik, Spor, Yabancı Diller, Sanat, İletişim, Psikoloji, Eğitim bölümlerinde ve diğer bölümlerde okuyan öğrenciler tercih edilmektedir.

Detaylar:

o    Başlama: Marttan itibaren

o    Süre: Minimum 3 ay, Maksimum 6 ay

o    Çalışma günleri: Haftada 6 gün

o    Çalışma saatleri: Günde 8 saat

o    Aylık kazanç: Minimum 800 TL + Prim

o    Konaklama: Otel evlerinde paylaşımlı dairelerde

o    Yemek: Oteller tarafından sağlanır

o    Son başvuru tarihi: 31 Mart 2014

o    Yaş: 18-26

İş tanımı:

Animatörler; insanların, tatil yerlerinde iyi zaman geçirmeleri için bir takım eğlence ve gezi programları düzenleyen, insanlara görsel eğlence sunarak keyifli dakikalar yaşatan vasıfta, iletişimleri güçlü, kendine güveni yüksek ve yoğun çalışma temposuna uygun kişilerdir.

Sen de bu çalışmayla ilgileniyorsan Bize Danışın formuna Adını, Soyadını, Telefonu, E-mailini, Mesaj kısmına da “Antalya” yaz Gönder..

Sana yollayacağımız başvuru formunu, en güncel özgeçmişinle birlikte info@alesedu.com adresine yolla. Seçilen adaylarla Skype mülakatı yapılacak.

Bu organizasyon, ALES ve MCN Organizasyon firmaları birlikteliğinde yapılmaktadır.

Çalış & Öğren Yeni Zelanda

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Neden Yeni Zelanda’da Çalışma & Eğitim?

OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim programı, Yeni Zelanda’da İngilizce öğrenmenize olanak tanırken, çeşitli endüstrilerdeki açık pozisyonlar için size 3 iş görüşmesi ayarlar.

OPUS koordinatörünüz başvuru aşamasında size her konuda yardımcı olur ve sizin için 3 mülakat organize eder. Çalışabileceğiniz yerlere, otellerden mağazalara, barlardan restoranlara kadar değişiklik gösterir.

Kurs Detayları

Lokasyon: Auckland, Yeni Zelanda

Başlangıç Tarihleri: Her Pazartesi

Kurs Süresi:

OPUS 8: 32 hafta + 3 iş görüşmesi

OPUS 9: 36 hafta + 3 iş görüşmesi

OPUS Tatilde Çalışma: 12 hafta + 3 iş görüşmesi

En küçük yaş: 18

Şartlar:

İngilizce:

OPUS 9: IELTS 5.0

OPUS Tatilde Çalışma: Orta ve İleri seviye İngilizce ve akıcı konuşabilme

Vize:

OPUS 9 (Yoğun Akademik Yıl): Yeni Zelanda Öğrenci vizesi artı OPUS Tatilde Çalışma vizesi: Yeni Zelanda Tatilde Çalışma Vizesi

Sınıf büyüklüğü : 10–15

Haftada ders sayısı: Haftada 21 saat İngilizce dersleri artı 3 iş görüşmesi

20 Ders Genel İngilizce

45 dakika ders

7 seans Yapısal Çalışma

Bu seanslar, öğrendiklerinizi pekiştirmenize ve seçilmiş kitaplar, bilgisayar üzerinde dil araştırmaları ve etkileşimli bilgisayar programları kullanarak üzerinde en fazla çalışmanız gereken alanları geliştirmenize yardımcı olur.

8 ders Özel Yetenekler

Konular seçtiğiniz okula göre değişiklik gösterebilir. Bazı popüler konular ise kelime öğrenimi, Yerel Kültür ve Film Çalışmaları.

Sosyal Sorumluluk Programları

18 yaşın üstüne bir yetşkinseniz, turistlerin normalde görmediği yerleri görmek istiyorsanız, gönüllü çalışarak çevreye, doğaya ve insanlığa bir katkı da ben bulunayım diyorsanız gönüllü programlar tam size göredir. Bu sayede dilinizi de müthiş bir şekilde pratiğe dökersiniz.

18 yaşın altındakiler içinse; daha önce yurtdışı dil okullarına katılmış olan çocuklar bir kez daha bir yaz kampına gitmekten hoşlanmayabilirler. İngilizce seviyesi iyi olan çocuklar için mükemmel gelişim programlarından biri de Gönüllü Programlardır. Gönüllü Kamplar ve Programlar özellikle Amerikalı çocukların dünyayı keşfetmek için talep ettiği türden programlardır. Örneğin Hindistan’da bir ilkokula kitaplar götürmek, duvarlarını boyamak. Nambiya’daki fakir çocuklarla ilgilenmek, Tibette gizemli bir 10 gün geçirmek gibi özel kamplar ve programlar sizin de ilginizi çekebilir. Bu tür programların kişisel gelişime yararlı oldukları bilindiği için Amerika’da top okullardan olan Harvard, Yale, Stanford, UCLA, Columbia, NYU, İngiltere’de Oxford ve Cambridge Üniversiteleri gibi dünya üniversiteleri öğrenci seçerken bu tür aktiviteleri de olumlu olarak değerlendirirler.

Staj

Profesyonel iş hayatına başlamadan önce edineceğiniz deneyimler, iyi bir kariyer planı yapmanızı sağlar. Staj yaparak da zaten profesyonel kariyerinizin provasını yapıyorsunuz. Kariyerinize yurtdışında staj deneyimi kazanarak başlayabilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde eğitim alan öğrenciler ne bölüm okursa okusun staj yapmadan mezun olmuyor. Bu sayede staj yaparak mezun olunca ne yapmak ya da yapmamak istediğinizi biliyorsunuz.

Staj bir eğitim ve de bir kültürdür. Size staj veren firma ve yöneticilerin de sizin öğrenme ihtiyacınız olduğunu bilerek size sorumluluklar vermesi gerekir. Stajyer olarak da sizin normal verilenden daha fazlasını öğrenmek için çabalamanız gerekir. Bu kültür gelişmiş ülkelerde yerleşmiş ve zaten eğitim modellerinde de uygulanır hale gelmiştir. İngiltere’de öğrenciler tam bir yıl üniversiteye uğramadan staj yaparlar. Bu bazı bölümlerde zorunlu bazılarında ise isteğe bağlıdır. Bu kadar önemli bir eğitim konusunun ülkemizde hala gereken ilgiyi görememesi üzücüdür.

Staj yaparak;

 • Kariyeriniz için paha biçilmez bir başlangıç yaparsınız
 • O ülkenin iş anlayışı ve yaşamı ile ilgili çok detaylı bilgi edinirsiniz
 • Yabancı dilinizi özellikle iş yaşamınızda bolca pratik yaparak daha iyi gelişir.

Staj eğitim programının maksadı size iş deneyimi kazandırmak ve işiniz ile ilgili yabancı dilinizi geliştirmektir. Staj yaparken bazı istisna programlar dışında ücret (maaş) verilmez!

Staj ayarlanabilecek sektörler;

 • Reklamcılık
 • Mimarlık
 • İşletme
 • Bilgisayar ve IT
 • Eğlence
 • Moda
 • Grafik Tasarım
 • Uluslar arası Ticaret
 • Pazarlama
 • Seyahat ve Turizm
 • Hukuk
 • Mühendislik (sınırlı sayıda)

Staj size yurtdışında çeşitli şekillerde ayarlanabilir:

 1. Eğitim aldığınız program içeriğinde staj vardır veya bitiminde staj ayarlanabilir.
 2. Profesyonel staj ayarlayan firmalar ve dil okulları vasıtasıyla staj ayarlanabilir.

Bazı okullar eğitim programının içinde staj eğitimini zorunlu kılar. Bu eğitimlerin çoğu turizm ve otelcilik programlarıdır ki bu stajlarda size stajyer ücreti firmalar tarafından ödenir. Örneğin Hammersmith West London Okulu Mutfak Yönetimi programında önce 9 ay eğitim sonra 9 ay da staj zorunluluğu vardır. Staj yaparak eğitime harcadığı parayı çıkaran öğrenciler bile bulunmaktadır.

Bazı okullar isterseniz size staj imkanı sağlar. Örneğin Amerika’da UC Irvine Extension okulunda alacağınız bir Pazarlama sertifika eğitiminden sonra size 3 ay da bir staj ayarlanabilir. Bu imkan San Francisco’da UC Berkeley tarafından da verilir. Bu sefer staj süresi 4 ay kadardır.

Bazı okullar staj yapmanızı tavsiye ederken size staj ayarlama hizmeti vermezler. Ancak staj yapmak istediğinizi belirtirseniz bunu ayarlamanıza yardımcı olurlar. Örneğin İtalya’daki çoğu tasarım okulu size bu konularda yardımcı olurlar.

Dil okullarının ayarlayacağı stajlar sizin için en hızlı ve maksimum fayda sağlayacak stajlardır.

 • Her hafta pazartesi başlayabilirsiniz
 • Çoğu eğitim programına göre maliyeti düşüktür
 • Kısa sürelidir minimum bir ay normali 3 aydır

Program işleyişi çoğu ülkede staja başlamadan önce minimum bir ay dil kursu gerektirir. Bu kurs size staja başlamadan önce ülke ve şehre adapte olmanızı sağlayacak, aynı zamanda staj yapacağınız firma ve yöneticileri ile mülakatlar yapacaksınız.

Türkiye’de Staj

ALES, Türkiye’de yurtdışında üniversite eğitimi alan yabancı öğrencilere staj pozisyonları ayarlamaktadır. Bu sayade Türkiye’ye gelen yabancı öğrenciler ülkemizi yakından tanıyorlar. Öğrencilerimiz İstanbul, Ankara ve İzmir’de staj yapacaklarsa Türk aile yanlarında kalıyorlar. Antalya’da staj yapan ve çoğu otelcilik stajı olan öğrencilerimiz ise otellerin konaklama yerlerinde kalıyorlar.

Staj ayarladığımız alanlar;

 • Otel Yönetimi
 • Etkinlik ve Eğelence Yönetimi
 • İşletme
 • Bankacılık ve Finans
 • Pazarlama
 • IT
 • Multimedya Tasarımı
 • Moda Tasarımı
 • Mühendislik (kısıtlı)
 • Tıp (kısıtlı)
 • Reklamcılık ve PR

Türkiye’de staj ayarlama hizmetimiz sadece yurtdışında okuyan yabancı öğrenciler içindir.

Avustralya’da Staj

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Avustralya’da ayarlanabilecek bazı staj alanları;

o    Mimarlık

o    Sanat

o    Bankacılık ve Finans

o    Eğitim

o    Mühendislik

o    Çevre Bilimleri

o    Grafik Tasarım

o    Turizm ve Otelcilik

o    İnsan Kaynakları

o    IT

o    Hukuk

o    Satıl ve Pazarlama

o    Medya ve Gazatecilik

o    Fotoğrafçılık

o    Perakendecilik

o    Spor

o    Telekominikasyon… ve daha birçok alanda…

Staj alanı eğitiminizi pratiğe dökmenizi sağlamak amacından dolayı eğitim alanınızla ilgili olmak zorundadır.

Giriş kriterleri ve bazı özellikler;

o    Minimum 4 haftalık dil eğitiminden sonra staj yapabilirsiniz. Staj süresi 3 ila 6 ay arasında sürebilir.

o    İngilizce seviyeniz staja başlarken örneğin IELTS 6 seviyesinde olmalıdır.

o    Vizeniz ister ziyaretçi ister öğrenci vizesi olsun, Avustralya’da 416 tipi vize türüne başvuru yaparak staj için vize almalısınız.

o    Staj yaparken maaş alamazsınız.

Örnek Program Seçeneği;

4 Hafta Eğitim + 12 Hafta Staj = 4000$

Ücrete dahil olanlar;

o    Eğitim ücretleri

o    Kayıt ücreti

o    Eğitim Materyalleri

o    Staj için vize ücretleri

o    Eğitim ve staj esnasında sigorta

Ücretlere dahil olmayanlar;

o    Konaklama: Aile yanında haftalık 260$ tek kişilik odada yemekler dahildir.

o    Konaklama ayarlama ücreti 230$

o    Havalimanı transferleri

o    Uçak biletleri

Ücretler Avustralya Doları cinsinde bilgi amaçlı verilmiştir. Olası değişikliklerde firmamız sorumluluk kabul etmez

Çin’de Staj

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Shanghai International Studies University Study Abroad programını başarıyla tamamlayan öğrenciler 1 aydan 6 aya kadar Şanghay’da staj yapma imkanına sahiptir. Staj ayarlanabilen firmalar;

Lenovo, BMW, Microsoft, Benelux Chamber of Commerce, Dezan Shira-Asia Briefing, H!TANG&CCC, Golden Gate Lawyers, Eggsigt, Inbar, IQAir, CAI, Roots & Shoots, Rotary Club…ve daha fazlası.

Ücretler:

Staj yerleştirmesi 9000 RMB (Yaklaşık 1500 Amerikan Doları)

Paket programı ücreti: 1 ay 14400 RMB, 3 ay 30000 RMB

Paket programı ücretine dahil olanlar;

o    • Staj yerleştirme ücreti

o    • Üniversite otelinde çift kişilik odalarda konaklama (isterseniz tek kişilik odalar da ayarlanabilir)

o    • Kahvaltı

o    • Staj için gerekli vize desteği (Vize için Hong Kong’a gitmeniz gerekiyor, bunun için de yol masraflarınız yaklaşık 5000 RMB kadardır.

Fransa’da Staj French Plus

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

İŞ DENEYİMİ DERKEN?

French PLUS+ iş deneyimi programı Fransızca dil becerisini geliştirmek isteyen ve aynı zamanda Fransa ‘da iş yaşamını keşfetmek isteyen öğrenciler için düzenlenmiş bir programdır. Program boyunca öğrenciler ilgili alanda 1 haftadan 3 aya kadar Fransa’da iş sahasına yerleştiriliyor ve Fransızca dil becerilerini profesyonel bir yaşamda pratiğe dökerek geliştirme fırsatını yakalıyorlar. French PLUS+ deneyim edindirme programı olduğundan program boyunca öğrenciler herhangi ücret talep edemezler.

PROGRAM KİMLER İÇİN UYGUN?

-Program 15 yaşını geçmiş

-Motivasyon sahibi, öğrenemeye açık

-B2 seviyesinde Fransızca bilgisi olan*herkes için uygundur.

*B2 seviyesinden daha az Fransızca seviyesi olan öğrenciler için program öncesi yoğun Fransızca dersleri önerilmektedir.

HANGİ ALANLARDA İMKÂN SAĞLIYORUZ?

o    -Turizm

o    -Otel ve Restoran Yönetimi

o    -İnsan Kaynakları Yönetimi

o    -Bilgi ve Belge Yönetimi

o    -Ofis-Sekreterya

o    -Satış Pazarlama ve Müşteri ilişkileri

o    -Satış

o    –Perakendecilik

PROGRAM NELER GEREKTİRİYOR?

-Program B2 seviyesinde Fransızca bilgisi gerektirmekte fakat B2den daha düşük seviyede olan öğrencilerin iş sahasına yerleştirilmeden önce Fransızca dil eksiklerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu nedenle program öncesi yoğun Fransızca kursu öneriyoruz.

DERSLERLE İLGİLİ?

Seviyeye dayalı en az bir aylık en fazla 10 kişilik gruplarla ders işlenmektedir.

Kurs bittikten sonra öğrenci iş sahasına yerleştirilecektir. Bu süreçte öğrenciden kendi sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmesi beklenmektedir. Gerektiği zaman rutin görevlerde yer alabilecektir fakat öğrencinin kaldıramayacağı ağır sorumluluklar ( medikal müdahale vb. gibi ) verilmeyecektir.

KONAKLAMA

Öğrenciler dilerlerse aile yanı konaklamayı tercih edebilirler. Konaklama hafta içi yarım pansiyon(sabah kahvaltısı+akşam yemeği) hafta sonu ise tam pansiyon şeklindedir. Dilerseniz mobilyalı öğrenci daireleri de alternatifler arasında.

İŞ SAHASINA YERLEŞTİRME

En az 2 hafta en fazla 1 ay olmak üzere (özel bir düzenleme olmadığı sürece) yerleştirme seçenekleri mevcuttur.

Ücrete neler dâhil?

o    – Tam pansiyon aile yanı konaklama

o    – İş sahasına yerleştirme

o    – Havaalanı ya da tren istasyonunda ev sahibi aile tarafından ya da bölge koordinatörü tarafından karşılanma

o    – Bireysel sorumluluk ve bölge koordinatörünün desteği

o    – 24/7 acil servis desteği

Ücrete neler dâhil değil?

o    – Uluslararası uçuşlar

o    – Havaalanı ya da tren istasyonuna transfer ve yol masrafları

o    – İşten eve /evden işe ulaşım harcamaları

o    – Sigortalar ve kişisel harcamalar

FİYATLAR?

o    – 2hafta 1090 €

o    – 3 hafta 1470 €

o    – 4 hafta 1820 €

Kanada’da Staj

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

Kanada’da ayarlanabilecek bazı staj alanları;

o    Turizm

o    İşletme

o    Muhasebe

o    Bankacılık

o    Finans

o    Mühendislik

o    Pazarlama

o    Mimarlık

o    Tasarım

o    Etkinlik Yönetimi

o    Diş Hekimliği

o    İthalat & İhracat

o    IT

o    Spor Yönetimi

o    Biyoloji

Staj alanı eğitiminizi pratiğe dökmenizi sağlamak amacından dolayı eğitim alanınızla ilgili olmak zorundadır. Staj yerleri Toronto, Vamcouver veya Montreal’de ayarlanabilir. Montreal’de Fransızca konuşulur bu yüzden burada Fransızca tercih edebilirsiniz.

Giriş kriterleri ve bazı özellikler;

o    Minimum 8 haftalık dil eğitiminden sonra staj yapabilirsiniz. Staj süresi dil kursu süresi kadar olmalıdır. Yani 8 hafta eğitim, 8 hafta staj veya 12 hafta eğitim 12 hafta staj gibi.

o    İngilizce seviyeniz staja başlarken örneğin IELTS 6 seviyesinde olmalıdır.

o    Staj yaparken maaş alamazsınız.

Örnek Program Seçeneği;

8 Hafta Eğitim + 8 Hafta Staj = 3500$

Ücrete dahil olanlar;

o    Eğitim ücretleri

o    Kayıt ücreti

o    Eğitim Materyalleri

Ücretlere dahil olmayanlar;

o    Konaklama: Aile yanında haftalık 200$ tek kişilik odada yemekler dahildir.

o    Konaklama ayarlama ücreti 210$

o    Havalimanı transferleri

o    Uçak biletleri

Ücretler Kanada Doları cinsinde bilgi amaçlı verilmiştir. Olası değişikliklerde firmamız sorumluluk kabul etmez.

İtalya’da Staj

 • Genel Bilgi
 • Eğitim Kurumları
 • Öğrencilerimizin Görüşleri
 • Bilgi İstek Formu

Genel Bilgi

İtalya’da size Milano veya Floransa’da staj ayarlabiliyoruz. İtalya’da ayarlanabilecek bazı staj alanları;

o    Turizm ve Otelcilik

o    Restoranlar

o    Deri sanayi

o    Sanat ve Tasarım

o    Mimarlık

o    Hukuk

o    Moda

o    Tasarım

o    Fotoğrafçılık

Staj alanı eğitiminizi pratiğe dökmenizi sağlamak amacından dolayı eğitim alanınızla ilgili olmak zorundadır.

Giriş kriterleri ve bazı özellikler;

o    Minimum 4 haftalık dil eğitiminden sonra staj yapabilirsiniz. Staj süresi 2 ila 4 ay arasında sürebilir.

o    İtalyanca seviyeniz staja başlarken minimum orta üstü olmalıdır.

o    Staj yaparken maaş alamazsınız.

Örnek Program Seçeneği;

4 Hafta Eğitim + 8 Hafta Staj = 1740€

Ücrete dahil olanlar;

o    Eğitim ücretleri

o    Kayıt ücreti

o    Eğitim Materyalleri

o    Staj için ayarlama ücreti

Ücretlere dahil olmayanlar;

o    Konaklama: Paylaşmalı evde haftalık 160€ tek kişilik odada.

o    Havalimanı transferleri

o    Uçak biletleri

Ücretler Euro Doları cinsinde bilgi amaçlı verilmiştir. Olası değişikliklerde firmamız sorumluluk kabul etmez.

 

Staj Yerleştirmesi Yaptığımız Bazı Firmalar;

L.A: Distribuzione Showroom , LAB( brands: Les Hommes, Yohji Yamamoto), Studio Zeta Showroom (licensing : Martin Margela, Guglielmo Capone, Wim Neels, Stephan Janson, Jan’ & Carlos, Katharine Hamnett, Gilles Rosier, Mark Eisen, Giuliano Fujiwara, Antonio Marras,), Tommy Hilfiger, Moschillo (licensing John Richmond); Paola Frani, Breramode, La Rinascente, Pink and many more

COLOMBA LEDDI – Designer and University professor for fashion design atn Milan’s Politecnico, who projects practical and comfortable wear. The designer’s atelier is in an old factory near the centre of Milan. It is a small and very refined ateliers for women’s wear.

MIMMA GINI TESSUTI – Company specialized in textiles, they specialize inn home collections, accessories and an exclusive women’s wear collection.

GALLIAn & PETER – Since 1939 they are a very exclusive hat makers in Via Montenapoleone. It is a family tradition. One of the few traditional fashion workshops in Milan.

LUISA VIA ROMA – Since 1930, LUISAVIAROMA has been recognized as a premiern retailer focused on serving the unique needs of the luxury market. The store, and its official web site LUISAVIAROMA.COM, feature authentic men’s and women’s clothing, shoes and accessories from the most important designers in the fashion industry.

BARONE – The brand Barone was born in Florence in 1997, thanks to then passion and the fancy of the stylist Massimo Barone who planned the success of this brand thanks to a match of creativeness and innovation. Quality of the products, image, highly competitive prices make this firm a reality in strong growth. A brand for those who look for a careful style to the fashion characterized by equilibrium and refinement aimed to enhance the “Made in Italy

M2P Architetti Associati – The M2P studio was founded in Milan in 1994. Then current partners are architects Matteo Tartufali and Matteo Paloschi. The studio has realised numerous projects both in Italy and abroad, on different scales and with different intended uses, for public and private clients.

Among the most significant projects realised in Milan we can cite the Mediateca di Santa Teresa in Via della Moscova and the recent restoration of the Campanile dei Monaci in the Basilica of Saint Ambrose complex.

BRANCO – Architecture and design projects are the main focus of this studion that deals with a variety of projects from interior to graphic design.

STUDIO MARCO PIVA – The Studio works in the fields of architecture, designn and interior design. The activities range from large scale planning for the development of tourist terminals to designing interiors, generating specific products for public

Edizione 2012 9

GBPA/FDL ARCHITECTS- is an international partnership practicingn contemporary architecture and interior design for both the work and commercial environment. This cooperation was born in 2006 when Antonio Gioli, based in Milan, joined in partnership with Fabrizio De Leva, who has been operating in Beijing since 2001. GBPA/FDL architects are working on both new constructions and renovations, retail, office space planning, hotels and residential, aiming to give a rounded service from beginning to end.

PLS DESIGN – Pls design is an international architectural studio located inn Firenze. It was established in 2002 from the collaboration of architects Lino Losanno and Lorenzo Perini. Since 2002 pls design has been involved in international projects of interior design, architecture, and restoration.

Q.ARTn

GRAND HOTEL MINERVA FLORENCE – A 4-star superior hotel located in then historical square of Santa Maria Novella. The Grand Hotel Minerva is one of the most prestigious and well-known hotels in Florence.

HOTEL LONDRA – The hotel is situated in the heart of Florence, a few stepsn from city’s most important monuments and from exclusive shopping areas.

Ed. 2012 10

HOTEL VILLA LA VEDETTA – In the charming atmosphere of Florence, surroundedn by the green hills this Neo-Renaissance romantic property is today a refined 5 star luxury hotel, located on a hill a few steps away from Piazzale Michelangelo. Thanks to its impeccable catering service is the perfect scenery to set up wedding parties as well as private banquets and receptions.

HOTEL REGENCY – Located in the very heart of Florence, dominating one ofn the city’s Living-Room Piazzas, in close vicinity to main monuments and attractions, Hotel Regency is a heavenly retreat.

Thirty-five rooms and suites, soft Tuscan tones, sweeping draperies, Renaissance art, elegant collector’s furnishings and a delightful urban garden complete the picture, to offer guests the luxury of a 5 star hotel and warmth of a private manor.

WESTIN EXCELSIOR – Named to Condé Nast Traveler Gold Lists and listed asn Best Hotel in Florence in 2009, The Westin Excelsior, Florence blends rich Florentine history with modern accommodations.

SAN GALLO PALACE – The San Gallo Palace hotel, a new 4-star residence inn the heart of medieval Florence offers an elegant atmosphere with attention to the smallest details

GRAND HOTEL BAGLIONI – The hotel is a symbol of Florentine hospitality.n

VILLA SAN MICHELE – Villa San Michele is surely one of the most romanticn hotels in the world. This former monastery, nestled on a hilltop amid lush trees and terraced gardens, enjoys unparalleled vistas of Florence, stretched out before it in all its classic splendour. Dating from the 15th century, the Villa’s facade is attributed to Michelangelo.

HOTEL HILTONn

JOLLY HOTEL – Jolly hotels – the leading Italian hotel chain – A superior,n first-class hotel in modern Florentine style

BED AND BREAKFAST

VILLA ULIVI – Villa Ulivi bed and breakfast in Florence is a remarkablyn beautiful and luxurious fifteenth century Florentine Villa located few minutes away from Florence’s historic city centre. The imposing building, characterized by the Italian Villa tradition while incorporating the comforts available today, is set in a residential area that both overlooks and is extremely close to the town’s attractions

RESIDENZA D’EPOCA PALAZZO GALLETTI – Located in Florence’s historic heartn the Informal luxury is the keynote of this unusual boutique B&B.

HOTEL SOL MELIA MILAN – A 5-star hotel owned by Sol Meliá provides guestsn with top level service, together with comfort and refinement of 288 rooms, 13 meeting halls and a Business Center. It features also 2 restaurants, mySpace Lounge and a Wellness Center.

CONVIVIUM – Convivium Firenze, catering, a leader in the field, was foundedn in 1980 as catering, entertainment, food and restaurant. In 1997 in a restored 1300 farmhouse open for parking Convivium, typical of high cuisine and selected wine cellar. Convivium in 2000 opens in the historic center, the second restaurant Olio & Convivium. In 2006 comes the line brand products Convivium. During the 30 years of activity Convivium choose those products deemed best in their field and gathers them together with those of its production under its new brand. Jams, Pickled, pasta sauces, biscuits and more. Line that represents years of experience, authenticity and quality. Convivium is leader in Italy for organization and realization of gala dinners, receptions, banquets and conferences.

GLI SPECIALISTI – Gli Specialisti was born from the great passion of youngn professionals able to offer their own experience for the organization of events and for the realization of services of catering. Cocktails, lunches, job breakfasts, anniversaries, banquets, marriages and parties for children also with menu’ for jest are some of the events they are engaged in. Their strong point is the combination of simplicity and elegance that characterizes every event to always offer the best. Gli Specialisti has many different available locations, to choose among historical abodes, villas and castles of the Tuscan country.

Taking care of down to the finest detail, they are able to create evocative settings for specific events or to seek a classical and family atmosphere.

RISTORANTE OLIVIERO – Oliviero Restaurant is located in the hearth ofn Florence, in a quiet lane 50 meters from the elegant Tornabuoni street. Through the turning door you enter in one of the main temple of Florentine art of eating, in Dolce Vita meeting place of famous jet-set people as like as Marcello Mastroianni, Federico Fellini and Sofia Loren. Along the years Oliviero restaurant has been able to continuously reinvent this long and noble tradition confirming a gorgeous gastronomical proposal. The result is a cuisine with harmonic and traced flavors coming out from a great attention to Tuscany tradition and a careful research of best quality products.

ENOTECA PINCHIORRI (*** Michelin) – By combining the Italian and Frenchn cultures the partnership between Giorgio Pinchiorri an Italian from Modena and Annie Feolde from Nice is inspired, who in thirty-five years of joint collaboration with great passion have created something quite remarkable that represents worldwide the supreme Italian taste at table

RISTORANTE BOCCANEGRA – Dishes are prepared using only the best availablen foods of the season. Particular attention is devoted to the presentation of every dish and to the intriguing combinations of flavors and aromas.

RISTORANTE ORA D’ARIA – Listed among the best Restaurants in Italy (yearn 2010) on the best restaurant guides such as Gambero Rosso, Jeunes Restaurantes d’Europe and L’Espresso

RELAIS LA JARDIN – Ceremonies, business meetings, and receptions: these aren the occasions that they make unique, by organizing each event with creativity and originality, coordinating the atmosphere to fit each happening

RISTORANTE ALLE MURATE – “A magic harmony between the enjoyment of the artn of fine cuisine and the wonder of an exclusive artistic location”.

OSTERIA DEL CAFFE’ ITALIANO – Food made of simple recipes, primen ingredients searched with passion in every corner of the region.

Inside the fourteenth-century Salviati Palace, the ambient joins the simple familiarity to the care of a drawing room.

LA PADELLACCIA – Traditional Tuscan dishesn

RISTORANTE ACCADEMIA – Accademia Restaurant is situated in the historicaln San Marco square, just a stone’s throw away from Michelangelo’s David. For the past ten years, brothers Gianni and Aldo have been serving both locals and visitors authentic regional cuisine in a warm, congenial setting

TRATTORIA IL GUSCIO – Mentioned on the best restaurant guides such asn Gambero Rosso or via Micheline since years, from this year it is also cited in the Class specialized guide

RISTORANTE CANTINA BARBAGIANNI – Traditional Tuscan and Creativen cuisine.

RISTORANTE LA GIOSTRA – “The clubby La Giostra is owned and run by Princen Dimitri Kunz d’Asburgo Lorena, and his way with mushrooms is as remarkable as his charm. Leave room for dessert: this might be the only show in town with a sublime tiramisu and a wonderfully gooey Sacher torte.” The New York Times

RISTORANTE ANGELS – Contrast the style of cooking! Not like you’d expectn from a local trendy fusion cuisine, but the real, old contaminated with typical Florentine dishes with Mediterranean flavors and an accurate presentation of food.

DOBSONn & PINCI INTERNATIONAL LAW STUDIO – Based in the centre of Milan, the law office provides legal assistance to enterprises establishing businesses in Italy and in the rest of Europe. Many areas of litigation are covered such as Property, Contracts, Tax, labour and Bankruptcy.

ABBATESCIANI STUDIO LEGALE E TRIBUTARIO – The law firm provides the rangen of principal and support services typically required by corporate and institutional clients, as well as our private clients.

DE BERTI JACCHIA STUDnIO LEGALE – This law firm advises in all areas of Italian, European and international work, representing a large number of domestic and foreign clients in both contentious and non-contentious matters. Through their Moscow Office, the firm also advises and assists European clients having business in and with Russia.

STUDIO LEGALE DE MASI TADDEI VASOLI : Legal Firm specialized in advisingn companies wishing to set up businesses in China. They are part of the Consortium China Advisory Partners.