Work & Travel

Neden ATANER DANIŞMANLIK ile Work And Travel

ATANER DANIŞMANLIK’ın işbirliği sizin eğitim, seyahat ve iş planlarınızı en uygun fiyatla ve kaliteli hizmetle kolaylaştırır.

WAT Programının Avantajları

• İngilizcenizi geliştirme imkanı,

• Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere hem yeni kültürleri tanıma hem de kendi kültürünüzü tanıtma imkanı,

• Dünyanın değişik ülkelerinden Amerika’ya gelerek programa katılan öğrencilerle tanışma ve ömür boyu sürebilecek yeni dostluklar kurma imkanı,

• Kazandıklarınızla kendi masraflarınızı çok kolay karşılama imkanı,

• İleriye yönelik eğitim kariyeriniz için belli bir birikim elde etme imkanı,

• CV’ nizi zenginleştirecek iş deneyimleri ve referanslar ekleme imkanı,

•Amerika’da bir üniversiteye transfer olmak, master veya doktora programına katılmak isteyen öğrenciler için üniversite araştırma imkanı (Geçmiş yıllarda WAT programına katılan pek çok öğrencimiz daha sonraki dönemlerde burslu veya burssuz olarak Amerika’daki üniversitelerde yüksek lisans programlarına katılmıştır.)

• Ekonomik bir yolla Amerika’ya gitme, orada çalışma ve gezme imkanı sağlar.

Kimler Work And Travel’a Katılabilir ?

Work and Travel Programına Kimler Katılabilir?

 • 2 yıllık üniversitelerin hazırlık ve 1. 2 sınıf öğrencileri,
 • 4 yıllık üniversitelerin hazırlık, 1, 2, 3.4, sınıf öğrencileri ya da
 • yüksek lisans hazırlık, 1. sınıf öğrencileri veya mezun olabilecek ancak dönüşünde ciddi bir firmada çalışabileceğini belgeleyebilecek son sınıf öğrencileri
 • 2013  WAT Programına 4.sınıf ve Mezun durumda olabilecek öğrenciler de başvuruda bulunabilir. Durumları  WAT departmanı tarafından değerlendirilerek başvuruları kabul edilecektir.
 • Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi  İngilizce Öğretmenliği 2. ve 3. sınıf öğrencileri
 •  En az orta seviye (Intermediate9 İngilizce seviyesine sahip olmak,
 • 18 – 28 yaş arasında üniversite öğrencisi olmak,
 • Not ortalaması 2.00 ve üzerinde olan öğrenciler,
 • Türkiye’de ve KKTC’de okumakta olan yabancı ülke vatandaşı üniversite öğrencileri,

Öğrenci  ATANER DANIŞMANLIK tarafından istenebilecek evrakları kesin kayıt aşamasında sunmak zorundadır.

Genel şartlar ve bu konuda sorularınız için lütfen ATANER DANIŞMANLIK adresinden detaylı bilgi isteyiniz.

Work and Travel Programına neden ATANER DANIŞMANLIK  ile katılmalısınız ? ATANER DANIŞMANLIK öğrencilere ne tür avantajlar sunar ?

WAT Programına Kimler Katılamaz

• 28 yaşını doldurmuş olanlar

• Orta seviyenin altında İngilizcesi olanlar,

• Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi öğrencileri,

• Doktora öğrencileri,

 

New York’ta Work and Travel

New York Şehrinden WAT programına katılmak isteyenler için detaylı bilgiler.

Work and Travel Öğrencileri New York’a daha çok Travel aşamasında gitmektedirler ve yaklaşık 1 haftalık sürelerini burada geçirmektedirler.

New York diğer ABD şehirleri kıyaslandığında oldukça pahalı bir şehirdir. Zaten yapılan araştırmalar ve istatistikler New York’u dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkarmaktadır.  Programa New York ve yakın eyalet şehirlerde katılmak isteyenlere ATANER DANIŞMANLIK/CONSULTANCY olarak farklı seçenekler sunmaktayız. Sizde WAT programına New York ve yakın çevresinde katılmak isterseniz lütfen 05488355888’i arayınız veya info@atanerdanismanlik.com adresinden bize ulaşınız.

New York, (İngilizce resmi adı: The City of New York)) Amerika Birleşik Devletleri’nin nüfus bakımından en büyük kenti. Aynı isimli New York eyaleti’nde yer alır. Yüzyıldan fazladır dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biridir. Şehir, medya, politika, eğitim, eğlence ve modadaki küresel etkilerinden dolayı bir dünya şehri olarak kabul edilmektedir. Birleşmiş Milletler Genel Konseyi binasına ev sahipliği yaptığından dış ilişkiler için de çok önemli bir merkez durumundadır. Fakir semtlerinde ise çok sayıda işsiz ve evsiz yaşar.

Kent beş bölüme ayrılmıştır: Manhattan, Brooklyn (Kings Country), Queens (Queens Country), Bronx ve Staten Island (Richmond).8,2 milyon nüfusuyla New York, Amerika’da nüfus yoğunluğu en büyük olan şehirdir. Çevre banliyöleriyle birlikte New York metropolitan bölgesi 21 milyonluk nufusa sahiptir ve dünyanın en kalabalık yerleşim bölgelerinden birini oluşturur.

New York, bir göçmen kentidir. Kentte yaklaşık 170 ayrı dil konuşulmaktadır ve her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarla konuşulur. İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca, Little Italy (Küçük İtalya) semtinde İtalyanca, China Town’da (Çin mahallesi) Çince konuşulur. Son yıllarda Türk öğrencilere çok sık rastlanmaktadır.

New York birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeridir. Edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York Ekolü), müzikte hip hop, punk, salsa ve Tin Pan Alley bu hareketlerden bazılarıdır. 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiğiyle Hiç Uyumayan Şehir adını almıştır.

Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleri şehrin ilgi çekici mekanlarıdır. Gökdelenleri, caddeleri, lokantaları, alışveriş merkezleri ve insanlarıyla, New York turistleri cezbetmektedir.

Kenti yılda yaklaşık 45 milyon turist ziyaret eder. Genellikle gidilen yerler Empire State Building, Times Square, Brooklyn Köprüsü, Broadway, Metropolitan Museum of Art, MoMa, Bronx Hayvanat Bahçesi ve Madison Avenue’da bulunan alışveriş merkezleridir. Ayrıca Halloween Parade ve Tribeca Film Festivali turistlerin ve Amerikalıların ilgisini çeken kültür olaylarıdır. Central Park, ABD’nin en çok ziyaret edilen parkıdır. New York’un yemek kültürü çok geniştir. Özellikle bagel ve New York stili pizza en ünlü yiyecekleridir. Orta Doğu yemeklerini bulmak da oldukça kolaydır. Fakat özelile Türkiye’den giden bir çok kişi ilk aşamada kültür şoku etkisiyle yemekler konusunda sıkıntılar yaşayabilir.

New York, her birine “borough” denilen beş bölgeden oluşur. Bunlardan Manhattan kendi başına bir adadır ve şehrin merkezini oluşturur. Manhattan’dan East River (Doğu Nehri) ile ayrılan Brooklyn ve Queens bölgeleri Long Island adasının batı ucunu oluşturur. Harlem nehri, Manhattan ve Bronx bölgelerini ayırır. Bronx, bir ada üzerinde bulunmayan tek bölgedir ve Kuzey Amerika anakarası üzerindedir. Şehrin beşinci ve son bölgesi New York koyunun karşı tarafında, yine yekpare bir adadan oluşan Staten Island’dır. Manhattan, Brooklyn’e üç köprüyle (Brooklyn, Manhattan ve Williamsburg köprüleri); Queens’e bir köprü (59.uncu cadde köprüsü) ve bir tünelle (Midtown-Ortaşehir tüneli) bağlıdır. Bronx ve Manhattan arasında Harlem nehrini geçen köprüler bağlantı kurar. Manhattan’ın doğrudan bağlantısı olmayan tek bölge olan Staten Island, Brooklyn’e Verrazano asma köprüsü ile bağlanır.

New York’ta sizlere ne tür işler sunuyoruz?

– Cafeler

– Oteller

– Fast – Food işleri

– Bağımsız işler ( Satış, Organizasyonlar )

WORK & TRAVEL Programına başvurmak ve ATANER DANIŞMANLIK/CONSULTANCY ile iletişim kurmak için 05488355888 arayabilirsiniz.

Kayıt Aşamaları ve Kayıt Süreci;

 1. WAT adayı öncelikle On-line Başvuru formunu doldurur. En kısa zaman içinde durumu değerlendirilerek uygun adaylar ofislerine davet edilir.
 2. ATANER DANIŞMANLIK Ofisine gelen öğrenci ile  bir görüşme yapılarak kendisine en uygun iş seçenekleri, eyalet ve şehir seçenekleri  görüşülerek belirlenir.Bu aşamada Öğrencilerimize 2 seçenek sunulur. Eğer öğrenci erken kayıt döneminde başvuru yapmış , ingilizce dil düzeyi Job-Fair’e katılmaya uygun ise Job -Fair’e davet edilir, öğrenci işvereni ile Job -fair’de görüşür iş ve konaklama detaylarına burada karar verir. 2.Seçenek olarak Öğrenciye farklı iş ve konaklama seçenekleri sunulur ve öğrencinin 48 saat süre içinde kendisine uygun olduğunu düşündüğü iş ve konaklamaya karar vermesi istenir.
 3. İş ve konaklamasına karar veren  veya Job -Fair’de iş , konaklama detayları belli olan öğrenci için derhal vize işlemleri başlatılır ve Ekonomik Öğrenci bileti temin edilir. Öğrenciye bu aşamada ABD’li işvereni ve konaklama bilgilerini kontrol etmesi istenir ve bu konuda kendisine danışmanlık yapılır.
 4. Vize işlemleri sonrasında öğrencinin Work and Travel Programı ile ilgili olarak tüm beklentileri ve işlemleri bitirilmiş olunur. Ve öğrenci Türkiye’de düzenlenen Türkiye WAT oryantasyonuna davet edilir.

WORK AND TRAVEL PROGRAMINA BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN 05488355888’İ arayınız veya info@atanerdanismanlik ile bize ulaşınız.

 

Neden ATANER DANIŞMANLIK/CONSULTANCY ile Work and Travel? 

 • ATANER DANIŞMANLIK/CONSULTANCY öğrenci memnuniyetine çok önem verir. Birebir ilgi program’a kayıt olduğu andan, itibaren kesintisiz devam eder. Her sorununuz için ATANER DANIŞMANLIK her zaman ulaşılabilirdir.
 • ATANER DANIŞMANLIK Work & Travel konusunda deneyimli uzmanlarla çalışır.
 • Work and Travel kaydı yapan her öğrencimize Inter-Rail bilet şansı verebiliyoruz. Öğrencinin sorunu bizim sorunumuzdur. ATANER DANIŞMANLIK öğrencisine her zaman önem verir ve öğrencinin haklarını korur.
 • Kayıtlı öğrencilerimiz 4 ay sürecek olan, yabancı öğretmenimizden ‘Amerikan kültürüne uyum süreci ve Amerikan İngilizcesi’ dersi alacaklardır.
 •  Seyahat firmamız  ile en ekonomik uçak biletini alabilir, seyahatlerinizi planlayabilir, Amerika’da iken her türlü sigorta, konaklama, araba kiralama, otel ayarlama hizmetlerini tek bir telefon ile halledebilirsiniz.
 • Work And Travel programına katılacak öğrencilerimiz iş fuarlarında işverenleri ile yüz yüze görüşerek eyalete şehire, işe ve konaklamalarına karar vereceklerdir. Dolayısı ile Work and Travel programlarında işsizlik ve konaklamasız kalma durumu ATANER DANIŞMANLIK  ve Work and Travel programı için geçerli değildir.
 • İşinize, konaklamanıza ve şehrinize siz karar verin! Erken başvuru yapan öğrenciler Aralık 2012 ve Şubat 2013 ‘de düzenlenecek olan Job Fair ‘e katılarak ABD’li işverenlerle birebir görüşerek iş ve konaklamalarına karar verebileceklerdir.
 •  Work and Travel öğrencilerine Amerika’da Work sonrası Avrupa’da Travel yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde daha hareketli bir yaz sezonu geçirmeniz mümkündür.
 • Öğrencilerinin tümüne iş ve konaklama garantili seçenekler sunmaktadır.
 • En hızlı ve en doğru bilgiye  Yurtdışı Eğitim ile ulaşırsınız.konusunda uzman Work and Travel ekibi ve yurtdışı eğitim danışmanları ile sadece Work and Travel konusunda değil, Work and Travel sonrasında yapmayı planladığınız seyahat ve her türlü yurtdışı eğitim programlarında sorularınıza açık, doğru ve net cevaplar vererek sizin kariyerinize olumlu bir katkı yapmayı hedefler.
 •  Work and Travel programında size sunulan işler Türkiye’den öylesine ayarlanan işler değildir. Maalesef Türkiye’de bir çok firma ( !!! ) aslında self olan bir çok programa kendi çabaları ile iş bularak Full program gibi sizlere sunmaktadırlar. Bu durum da öğrenci ABD’de işssiz kalırsa kendisi gerçekte self programa katıldığı için ikinci bir iş sunulmamaktaıdr. Bu durumda öğrenci tamamıyle işsiz ve konaklamasız kalmaktadır. Bu durumda sorun yaşamamak için lütfen DS -2109 formunuzdaki iş adresinizi kontrol ediniz. Eğer DS -2109 formundaki iş adresi ile size sunulan iş adresi farklılık gösteriyorsa biliniz ki programınız full placement olmayacaktır. ( Not: yaptığımız araştırmalara göre birçok firma bu DS formlarında ilgili alana ABD’deki sponsor firmanın adresini yazmaktadır bu durumda da kandırılmış oluyorsunuz .

Sizde Zaman Kaybetmeden Dünya’nın En iyi Eğitim Acentalarından biri seçilen Yurdışı Eğitim Danışmanlığı ile işbirliği içerisinde çalışan ATANER DANIŞMANLIK ile hemen bağlantı kurarak erken kayıt avantajlarını kaçırmayınız. 05488355888 ve info@atanerdanismanlik.com

Work and Travel Sizden, Interrail Bizden…

ATANER DANIŞMANLIK uluslararası network’ü ve uzman çözüm ortakları ve  ile, Work and Travel öğrencilerine Amerika’da Work , Avrupa’da Travel yapmalarını sağlayacak yepyeni bir çalışma sunuyor.

Çok büyük ve ulaşımın pahalı olduğu Amerika’da en öğrencilere ve gençlere ekonomik geziler düzenleyen kurumlar ile özel anlaşma yapan  WAT programı sonrası veya öncesinde öğrencilerinin Amerika’da ve Avrupa’da gezilerini de planlamaktadır.
Detaylı Bilgi İçin; 05488355888 veya info@atanerdanismanlik.com

Her yıl binlerce ve on binlerce değil, yüzbinlerce öğrenci WORK & TRAVEL Programına katılmaktadır. Bu nedenle çok yönlü avantajlara sahip olan bu programa erken kayıt için bize şimdi hemen ulaşın 0548835 5888.